MUZIKA

Muzika je mým celoživotním údělem, radostí, starostí, vášní i drogou. Aktivně působím v různých kapelách různých žánrů už přes 20 let. Momentálně mě nejvíc zaměstnává úspěšný celt-folk-rockový projekt ISARA, se kterým už 10 let obrážíme česká klubová i festivalová pódia.

Aer-Site - muzika - ISARAV roce 2015 jsem se přidal ke kapele ROOKERY, která se zaměřuje na tradiční irskou hudbu v tom nejryzejším slova smyslu. Kromě hraní na tradičních improvizovaných sessions, v klubech a na žánrových festivalech hrajeme i na tradičních tancovačkách, které kladou na kapelu ty největší nároky – s ohledem na délku vystoupení i rychlost, s jakou se s ohledem na tanečníky musíme vypořádat. Velkou výzvou, kterou jsme s radostí přijali, je taneční show Dance in Pulse, kterou má na svědomí vynikající choreograf a tanečník Andrej Mikulka. Po relativně krátkém zkoušení jsme na jaře 2016 začali společně obrážet divadla v České republice a na Slovensku … a možná i dál. V plánu je jezdit s touto show další 3 roky, vždy na jaře a na podzim. Aby toho nebylo málo, chceme víc a víc koncertovat, proniknout na folkové festivaly a do folkových klubů, a přispět k popularizaci tradiční podoby irské lidové hudby u nás.

Aer-Site - muzika - ROOKERYVedle koncertování s Isarou a Rookery se mi podařilo realizovat i dva projekty scénické hudby ke hrám na motivy knih o Zeměploše Terryho Prattcheta – „Muži ve zbrani“ a „Svobodný národ“, které má v repertoáru mladoboleslavské Divadýlko na dlani. Měl jsem to štěstí, že se mi tu potkaly hned dva zájmy – láska ke geniálnímu humoru Terryho Prattcheta a lidová hudba Irska a Skotska.

svobodnej_narod